Якісна та неякісна дезінсекція

Дезінсекція - як вибрати виконавця і не потрапити у пастку шахраїв

Якісна та неякісна дезінсекція – вибираємо виконавця

Очікування та реальність – це не про купівлю одягу на Аліекспрес. Якщо вам знадобиться знищення комах, ви ризикуєте опинитися в цікавій ситуації: гроші сплачені, килими зіпсовані, а таргани та клопи почуваються чудово у вашій квартирі. Споживач поки що недостатньо поінформований про те, як відрізнити некомпетентних “фахівців” від професійної служби дезінфекції. Проблема ця типова для мешканців Дніпра та України загалом. У статті ми розповімо про те, як зрозуміти, що перед вами справді професіонали, а не просто любителі чужих грошей.

Зміст:

Що замовнику потрібно знати про якісну дезінсекцію?

Простіше почати з того, як це виглядає в ідеалі. Якісне цькування тарганів та будь-яка інша послуга з усунення небажаних сусідів у принципі проста, не завдає серйозних незручностей господарям приміщення та домашнім вихованцям:

 • Немає неприємних запахів. Часи, коли рівень отруйності препарату визначався його ароматом, вже пішли. Це в минулому столітті, якщо Діхлофос не видавав страшного запаху, він вважався підробкою. Сучасні технології дозволяють відмовитися від засобів, які разом із тарганами та клопами виганяли з дому кішок, собак, людей, хом’ячків;
 • Відсутність плям. «Вам що дорожче, ваш дорогий килим чи життя без комах?» Цієї дилеми давно немає. Сучасні деззасоби не псують килими, ламінат, меблі, стіни – вони отруюють життя шкідникам!

Ще одна важлива ознака якісної роботи – готовність завжди надати будь-які документи. Це стосується насамперед коштів від комах. У мережі можна знайти безліч різних пропозицій, де зі знижкою практично в 99% вам запропонують професійну дезінфекцію найкращими засобами. Так дешево тому, що ніхто не став годувати ці органи, що перевіряють, а отрута робітник, не сумнівайтеся. Слово честі менеджера, якого ви не бачите, а чуєте по телефону, надійніше роботи професійної комісії з сертифікації. Але що, якщо послуги дезінсекції надано непрофесійно?

Наслідки неякісно виконаної роботи зі знищення комах

Ви досить швидко зрозумієте, що щось пішло не так. Зазвичай про погано виконану роботу вам повідомить:

 • Жахливий запах;
 • Плями там, де ви їх не залишали;
 • Сліди окислення на улюбленому хромованому пілоні та інших металевих поверхнях.

Ви можете отримати як щось одне, і ціле комбо. Вишнею на торті стануть задоволені комахи, що гордо крокують по зіпсованим поверхням. Давайте детальніше розберемося у кожній проблемі.

Неприємний запах

Запах після знищення тарганів та клопів

Найчастіше таке викликано використанням несертифікованих чи морально застарілих коштів. Крім того, неприємний аромат у приміщенні вказує на використання неправильних доз препарату та порушення технології приготування розчину. Найгірше, що навіть після провітрювання ще довго у будинку відчуватиметься цей легкий хімічний флер.

Плями на всіх поверхнях

Найпопулярніший і найдієвіший метод знищення тарганів у Дніпрі і взагалі по всій Україні – це використання аерозолів. Спочатку готується розчин, а потім за допомогою спеціальної установки розпорошується в приміщенні. Він не шкодить поверхням, якщо все робити правильно. Але неписьменні “фахівці” припускаються грубих помилок:

 • Порушують пропорції приготування розчину;
 • Використовують несертифіковані препарати, які непридатні для розпилення;
 • користуються поганим, несправним обладнанням;
 • З розбризкувачем все гаразд, але їм не вміють правильно користуватися.

У будь-якому випадку замість вільної від паразитів квартири ви отримуєте зіпсований інтер’єр і необхідність найму бригади з хімчистки вдома.

Шкідники залишилися

Залишилися таргани після обробки

На відміну від вашої віри в хороший сервіс знищення бліх,

 • Неякісні, несертифіковані засоби;
 • Занадто слабкий розчин. Це досить часта практика, до речі. Бригада розбавляє препарат не одну, але в 3-5 порцій. Адже це набагато вигідніше (але не вам). При цьому на деякий час комахи дійсно можуть зникнути, оскільки частина їх вимре, і ви заплатите хлопцям та підпишете акт виконаних робіт без питань та претензій. Через 3-10 днів, коли популяція відновиться за рахунок особин, що вижили, на вас чекає несподівана зустріч;
 • Некоректна робота обладнання. Кожен препарат вимагає точного налаштування розміру краплі або часу експозиції. Недорогі непрофесіонали тягарем знань обтяжувати себе не поспішають, тому роблять все по наїті. Зрозуміло, що результат нерідко буває далеким від рекламних обіцянок.
 • Що ж, із шкідниками розібралися, а як бути з тими вихованцями, з якими вам подобається жити?

  Чим небезпечна неякісна дезінсекція від тарганів для домашніх тварин?

  Домашні тварини та дезінсекція

  В ідеалі, після добре проведеної процедури можна відразу заходити в будинок, провести стандартне вологе прибирання та радіти одноосібному користуванню житлоплощею, а також можливості вільно випускати улюблених котів та собак. Але що робити, якщо служба дезінсекції виявилася не найкращою?

  Проведемо простий уявний експеримент. Якщо ви проведете рукою по забрудненій поверхні, ви її помиєте. Улюблена киса теж вимиє лапку, якщо настане на дивну цятку. Ось тільки мити вона буде язиком, та й важить киса не 70 кг, а 10. У результаті тварина може не лише захворіти, а й загинути.

  При порушенні концентрації деззасобу, а також недотриманні технології застосування краплі стають концентрованими, важкими, осідають на поверхнях швидко і у великих кількостях. Провітрювання після процедури вже не матиме потрібного ефекту і всі підлоги та стіни будуть потребувати не просто вологого прибирання, а повноцінного миття та дезактивації.

  Небезпека обробки квартири від комах для людини

  Звичайно, для нас ризик набагато менший, ніж для тварин чи дітей. Але й для дорослої людини непрофесійна служба дезінсекції може створити чимало проблем:

  • Порушення концентрації отрути в повітрі та неправильна техніка розпилення провокує загострення та розвиток астми;
  • Контакт з великою кількістю отрути на поверхнях є причиною алергії, контактного дерматиту та інших реакцій. Це може виявитися свербінням, почервонінням і навіть запаленнями та висипом по всьому тілу.

  Крім цього, грубі порушення правил безпечного поводження з препаратами та використання неліцензованих складів викликає стан загальної інтоксикації, який супроводжується такими симптомами:

  • Млявість;
  • Сонливість;
  • Запаморочення;
  • нудота і блювання;
  • Першення.

  У будь-якому випадку вам доведеться звернутися за допомогою до сімейного лікаря. Але вистачить про страшне і сумне – тепер саме час поговорити про те, як виявити хорошого виконавця.

  5 ознак того, що перед вами хороший підрядник

  Щоб не потрапити на шкідників, які не допомагають, а роблять гірші, потрібно знати, як визначити надійну компанію. Отже, вибрана служба дезінсекції, швидше за все, вас порадує, якщо:

  • Менеджер чітко, коротко і, головне, зрозумілими словами відповідає на запитання. Він знає специфіку надання послуги, особливості застосування коштів, добре орієнтуватиметься у прайс-листі. Головне, він не повинен «плавати», тобто від нього не чути фраз на кшталт «я зараз уточню у керівництва/майстра/прибиральниці», «ситуації бувають дуже різні», «ми не завжди можемо точно щось гарантувати»; li>
  • Є відгуки на сторонніх незалежних ресурсах. Проблема в тому, що на власному сайті коментарі легко видаляти чи додавати потрібні. А ось на незалежних сервісах із відгуками це зробити набагато складніше. Тому варто переглянути сайти-відгуки, перш ніж замовляти травлю клопів або інших шкідників;< /li>
  • Місцезнаходження. Навіть якщо вас запевняють, що працюють по всій Україні, що знищення тарганів у Дніпрі – не проблема, хоча вони з Ужгорода, не варто довіряти. Чому ми розповімо нижче, але однозначно це має бути компанія з вашого регіону, краще навіть міста;
  • Наявність документів. Це не тільки реєстрація підприємця з правильною вказівкою виду діяльності, але й наявність ліцензій, а також всієї документації на обладнання та засоби. Співробітники мають при собі посвідчення особи і, якщо працюють з спеціальними категоріями препаратів, необхідний рівень допусків. При співпраці з юридичними особами або підприємцями такі компанії охоче оформлюють договори про співробітництво;
  • Гарантія на послугу. Причому це не «чесне слово, зуб даю», а акт прийому виконаних робіт, де чітко вказано гарантійні зобов’язання компанії.

  Щодо зобов’язань виконавця, краще їх розглянути окремо.

  Що запитати перед початком дезінсекції?

  Щоб переконатися, що перед вами співробітник, який розуміє свою справу, поставте йому два питання:

  • Чим ви будете цькувати комах? Відповідь повинна бути негайною і виразною. Співробітник чітко говорить назву, тип, механізм впливу на тарганів;
  • Протокол обробки. Так само, без шпаргалки майстер описує кожен крок – підготовка, обробка, завершальний етап. При цьому говорить він зрозумілими словами, а не висипає на вас купу складних незнайомих слів.

  Хороший приклад у цьому питанні – наша Служба «Дез Кіллер». У телефонній розмові та на місці співробітники гранично коротко, зрозуміло та вичерпно відповідають на запитання. Якщо потрібно, пояснюють різницю препаратів, методів чому саме цей варіант підходить для приміщення.

  Що таке гарантія на дезінсекцію?

  Розглянемо на простих прикладах: позитивному та негативному. Почнемо з поганого. Уявіть, що була проведена дезінсекція від тарганів, вам дали акт прийому наданої послуги, а там немає моменту відповідальності за повернення комах. Найкращий варіант – змусити переписати цю фількіну грамоту та вказати в ній чіткі формулювання на кшталт «якщо таргани повернулися, то й ми повернемося їх убити».

  Але навіть якщо перепишуть акт, не втрачайте пильності. Часто нечесні компанії «забувають» звернути увагу клієнта, що безкоштовною буде лише обробка, а от засіб від шкідників – імпортний, дорогий – вам доведеться сплатити на повну. Виходить чудовий спосіб підвищення продажів, але за ваш рахунок.

  Для офіційної та чесної гарантії характерно:

  • Чітке формулювання результат роботи. Тобто там зазначено, що за підтримки чистоти в будинку таргани до вас можуть не повернутися ніколи. Якщо ж чистота – не ваш коник, то все одно ви їх не побачите щонайменше місяць-два-три;
  • Опис дій у разі гарантійного випадку. Вказується, у який термін проводиться повторна обробка, що входить до цієї послуги, препарати, які застосовуватимуться. І вартість таких робіт має дорівнювати 0,0 грн.

  Зрозуміло, гарантувати вам порятунок від тарганів назавжди не здатна навіть атомна бомба. Якщо у вас є сусіди, які не стежать за чистотою, якщо ви самі не любите проводити збирання, шкідники рано чи пізно повернуться. Тому гарантійний термін на порятунок від шкідників завжди буде мінімальним, але не менше 2-3 місяців.

  Про що говорить підозріло низька ціна на послуги з дезінсекції?

  Знижки на дезінсекцію та шахрайство

  Іноді на сайтах деяких дезслужб можна знайти казкові ціни. Прямо так і звучить – діє акція зі знижкою 50-75% і сьогодні останній день (до речі, якщо зайти на сайт через тиждень, зловіть потужне де-жа-вю). Але саме час згадати про безкоштовний сир. Низька ціна може розчарувати різними способами:

  • Вона збільшиться у кілька разів, як тільки майстер приїде оглядати приміщення. Це класика нечесної реклами служби дезінсекції, коли вам показують вартість обробки крихітної побутівки без труб та вентиляції, а на тлі фото великого будинку. До речі, ви маєте повне право ввічливо попрощатися з майстром – поки нічого не підписано, ви йому не повинні навіть на маршрутку;
  • Використовується низька концентрація препарату. У 10-15% випадків навіть дуже розбавлений деззасоб може дати ефект, але сподіватися на це не варто. Тому що у товаришів, які прагнуть заробити, продаючи воду з-під крана з гарантією, буде дуже складно;
  • Вони взагалі не використовують деззасоби. Так, є й такі зухвалі ділки. Вони просто використовують розчин мила і чогось ще «для запаху». Такий коктейль може загнати тарганів у нірки, але тільки до ранкової кави наступного дня – потім вони знову повернутися до вас, що виспалися та помиті.

  Так що не женіться за великими знижками – якщо вони більше 10%, то явно щось не так.

  Які документи повинен пред’являти майстер-дезінсектор?

  Насамперед це сертифікати на деззасоби: не каламутні ксерокопії китайською мовою, а перекладений екземпляр із розбірливими печатками та написами. Якщо використовується комплекс препаратів, то кожен видається окреме свідоцтво. Якщо ж вам починають співати про «унікальний авторський коктейль», одразу прощайтеся.

  Також компанія має бути зареєстрована як санітарна служба чи приватний підприємець. Навіть якщо асортимент послуг обмежений, все одно пред’явити претензії конкретному НП та ТОВ набагато легше, ніж дядьку Васі від кабанчика чи olx.

  Чи варто взагалі довіряти дезінсекцію комах приватникам?

  Чи варто взагалі довіряти дезінсекцію комах приватникам

  Однозначно ні. Серед них трапляються порядні люди, але відсоток нахабних шахраїв набагато вищий. Вам навіть не буде кому пред’явити претензії, адже ніщо не заважає видалити йому своє оголошення з Кабанчика або OLX, і розмістити замість нього нове, з іншими даними, але тією ж схемою.

  Дуже часто такі ділки роблять відразу кілька акаунтів і чекають на довірливих замовників. Головні приманки таких приватних фахівців – низька ціна, «перевірені натуральні засоби та жодної хімії» тощо. Зрозуміло, що гарантій до цього не завезли.

  Що можна сказати про компанії з інших міст?

  компанії з інших міст

  Зараз є сервіси, розташовані десь далеко, але готові врятувати вас від навали блох, клопів, тарганів чи мух далеко за межами свого регіону. Приклад – “Ліквідатор”, “Стопкомаха”, “Деснаб”. Це справді спеціалізовані компанії, але їхня сила не здатна до телепортації.

  Вони зазвичай використовують принцип субпідряду – шукають виконавців у вашому місті. До речі, роблять вони це через той самий Кабанчик або OLX. При цьому їх турбує якість майбутніх послуг – головне, щоб ви вчасно внесли передоплату. Розраховувати на якість можна лише у тому випадку, коли представництво компанії знаходиться у вашому місті.

  Чи вірити відгукам на сайті самої компанії?

  Відгуки про дезінсекцію Дніпро Правда і Брехня width=

  Ми вже згадували, що на своєму ресурсі керувати репутацією дуже просто. Особливо небезпечні сайти-одноденки-односторінники з неймовірними знижками. Таких ресурсів за день можна запустити кількадесят. І їх також легко закрити, коли користувачі почнуть повідомляти про шахраїв.

  Щоб дізнатися більше правди, можна скористатися, наприклад, сервісом Google Карти. Там дуже багато відгуків, і редагувати їхній власник компанії не може. Просто вбийте назву та адресу, наприклад СЕС Дніпро. Якщо це підприємство існує і не ховається від потенційних клієнтів, воно буде присутнє на карті. У розділі відгуків можна буде ознайомитись з думкою замовників щодо результатів.

  Що робити, якщо вже постраждали від неякісної служби дезінсекції?

  Що робити, якщо вже постраждали від неякісної служби дезінсекції

 • Можна звернутися до служби захисту прав споживачів і суду. Для цього у вас на руках мають бути підтвердження наданої послуги дезінсекції: чек за оплату, акт приймання робіт або договір надання послуги. Без цих документів позов розтягнеться до нескінченності і тільки ще більше нашкодить вам;
 • Другий варіант найбільше підходить для морального задоволення. Ви маєте право на всіх відгуках і картах залишити негативні відгуки. Докладно опишіть проблему, вкажіть контактні дані шкідника. Це вам не поверне збитків, але ви хоч отруїте їм життя у відповідь і попередьте користувачів.
 • А на майбутнє – краще користуйтесь перевіреними компаніями із гарною репутацією. Навіть якщо ви трохи переплатите порівняно з приватниками або невідомими нікому сервісами, ви будете впевнені, що в найближчому майбутньому вас не потурбують комахи, речі та меблі залишаться без ушкоджень. Також ви будете спокійні за своє самопочуття та здоров’я домашніх вихованців.