Вибір відлякувача від гризунів: що потрібно знати?

Обираємо прилад для позбавлення від гризунів самотужки

Вибір відлякувача від гризунів: що потрібно знати?

Щури і миші – вічні супутники і вороги людини. Вони вже засвоїли, що в людських спорудах багато їжі, і прагнуть там оселитися. У той же час гризуни – це дуже небезпечні сусіди, оскільки можуть переносити чимало небезпечних хвороб (наприклад, сумнозвісна чума). У цій статті ми поговоримо про відлякувачі мишей та щурів. Ви дізнаєтеся про їх принципи роботи, особливості різних моделей, вплив на домашніх вихованців та людину. Також ми розповімо про те, на що звернути увагу, вибираючи відлякувачі гризунів.

Що це прилад?

Далеко не завжди знищення щурів – прийнятний варіант. Якщо є ризик, що тварини можуть померти у важкодоступних місцях і почати розкладатися, то потрібно шукати альтернативи. На сьогодні це відлякувач від гризунів, який створює для них нестерпні умови.

відлякувач від гризунів

Оскільки щури і миші мають більш розвинену сенсорну систему, вони здатні вловлювати звукові або електромагнітні сигнали, які ми не помічаємо. Деякі частоти діють них як сильний подразник, викликають дискомфорт. У результаті шкідники, які вже оселилися в будинку, залишають його, а нові не з’являються.

Які бувають відлякувачі щурів та мишей?

Як правило, їх класифікують за характером впливу на ультразвукові, електромагнітні та комбіновані. Кожен із них розрахований на те, щоб впливати на сенсорну систему гризунів.

При цьому вони розраховані на те, щоб не завдавати зайвих незручностей людині, використовуватися в житлових приміщеннях, у тому числі там, де мешкають кішки та собаки, фермерські тварини, птах. Під час розробки намагаються створити конструкції, здатні працювати без постійного контролю з боку людини. Докладно розглянемо принцип роботи кожного.

Як працюють ультразвукові відлякувачі щурів?

Відомо, що людське вухо не здатне сприймати звук частотою вище 20 000 Гц. А ось гризуни можуть, тому фахівці в галузі боротьби зі шкідниками розробили пристрій, який генерує ультразвукові хвилі – високочастотні коливання – на дуже великій гучності.

ультразвуковий відлякувач мишей фото

Такий відлякувач від гризунів створює їм некомфортні умови. Якщо порівнювати з людиною, то це можна порівняти з постійним перебуванням біля ревущих турбін літака. Але є особливість: вам доведеться встановити відлякувач для щурів у кожному приміщенні, оскільки ультразвукові хвилі не проникають через стіни та перекриття. Ще одна вада – це сприйнятливість деяких домашніх тварин до певних частот роботи, але про це ми ще поговоримо нижче.

Щодо плюсів, то ультразвукові відлякувачі вважаються кращими за такими параметрами:

  • Здатні працювати безперервно;
  • Не виділяють у приміщення токсичних речовин;
  • Можуть використовуватися в приміщеннях будь-якого типу, у тому числі таких, як склад, підвал, офіс або житлова кімната, кухня.

При цьому їх ціна цілком прийнятна, враховуючи тривалий термін служби.

Як працюють електромагнітні відлякувачі щурів та мишей?

Сенсорна система багатьох живих істот дуже сприйнятлива і до електромагнітних коливань, наприклад, радіочастот. Ми їх не помічаємо, але для нервової системи гризунів, наприклад, це дуже сильний подразник, причина дискомфорту.

електромагнітні відлякувачі щурів та мишей

Працює він не просто від мережі, а з активним її використанням як антена-випромінювач. Після підключення пристрою вся електромережа будинку до лічильника перетворюється на один великий електромагнітний випромінювач. Чим більш розгалужена проводка, тим вища ефективність приладу.

Головні переваги такої конструкції – це можливість проходити крізь стіни і великі пухкі предмети. Крім цього, вони проникають і в порожнечі – простінки, підпілля, порожнини в стінах. Тому відлякувач від гризунів з електромагнітним випромінювачем підходить для всіх типів приміщення, і навіть для складів, підвалів з великою кількістю предметів, кімнат з м’якими меблями.

Недоліки приладу – енергозалежність і вимога до розгалуженості проводки, яка стає своєрідною антеною. Доводиться прокладати додаткову мережу або залишати без захисту частину приміщень, проводять там регулярне знищення щурів та мишей або використовують ультразвуковий вплив.

Який варіант кращий?

Обидва типи приладів мають потрібний ефект, але багато залежить від умов приміщення.

Отже, відлякувач гризунів з ультразвуком допоможе в таких випадках:

  • Коли потрібний автономний прилад;
  • У приміщенні немає об’ємних пухких предметів (наприклад, великих м’яких меблів) та простінків;
  • Коли немає розгалуженої проводки або на вулиці.

А електромагнітний відлякувач щурів підійде в таких випадках:

  • Одним приладом потрібно охопити кілька кімнат;
  • Є досить розгалужена проводка;
  • У приміщенні багато меблів або ящиків, коробів, перестінків, стелажів з предметами.

Нерідко фахівці можуть радити комбіновані прилади. Вони коштують дорожче, але поєднують у собі переваги обох варіантів, ефективність відлякувача такого плану набагато вища. Але достатньо потужних побутових моделей на ринку за прийнятною вартістю немає.

Чи впливають відлякувачі щурів та мишей на інших тварин?

Часто господарі вихованців побоюються, що їхні улюбленці можуть також страждати від ультразвукових сигналів або електромагнітних хвиль. Наскільки обґрунтовані такі побоювання?

Так, ультразвукові відлякувачі здатні завдавати незручностей і домашнім тваринам, які належать до загону гризунів: морським свинкам, хом’якам та їх родичам. Тому краще передати улюбленців на відповідальне зберігання під час роботи приладу. Для котів та собак прилад повністю нешкідливий.

Також і електромагнітні відлякувачі не впливають на великих тварин. Але вони сильно турбуватимуть родичів шкідників: хом’ячків і свинок. Тому також варто на якийсь час їх комусь віддати.

Чи шкідливі відлякувачі для людини?

Що ж стосується впливу на нас, то ультразвукові та електронні, а також комбіновані пристрої, не мають жодного впливу . Оскільки ультразвук видається на частоті вище 20 000 Гц, а до електромагнітних хвиль від цих приладів ми, в принципі, не сприйнятливі, можна використовувати їх і в житлових приміщеннях.

Що стосується іонізуючого випромінювання, якого можуть побоюватися, воно у відлякувачах відсутнє. Їх можна застосовувати навіть людям, у яких встановлені металеві протези суглобів, імплантати або кардіостимулятори.

Вибір відлякувача: дивимося на параметри

Незважаючи на те, що ви можете використовувати електромагнітне поле або ультразвук від щурів, є загальні характеристики, які мають значення:

  • Радіус дії. Він залежить від потужності пристрою. Добросовісні виробники вказують цю інформацію на упаковці;
  • безпосередньо потужність. Вона безпосередньо пов’язана з ефективністю відлякувача. Чим вище цей показник, тим швидше буде помітний ефект;
  • Джерело харчування. Автономні ультразвукові відлякувачі встановлюються в непідключених до мережі приміщеннях, наприклад, сараї, альтанки, дров’яні склади тощо;
  • Якщо йдеться про ультразвукову модель, дуже важливо звернути увагу на робочу частоту. Якщо нижня межа виявляється меншою за 20 000 Гц, ви, можливо, почуєте, як вони працюють. Це може негативно зашкодити самопочуттю, якості сну.

Що ж пропонують сьогодні виробники відлякувачів від гризунів? Подивимося на лідерів ринку.

ТОП-3 приладів для відлякування гризунів

Ми підібрали для вас найкращі моделі, не зациклюючись на країні-виробнику та вартості. При виборі ми керувалися виключно ефективністю приладу.

Град А-1000 ПРО+

Град А-1000 ПРО+ фото

Це ультразвукова модель, яка впливає на приміщення площею близько 1000 кв. м, яка вважається найкращою у своїй категорії. По суті, його можна позиціонувати і як промисловий відлякувач щурів. Серед її переваг відзначається можливість регулювання та точного налаштування робочого режиму, підключення не тільки до електромережі, а й автомобільного акумулятора.

Також велика кількість режимів роботи дозволяє налаштовувати вплив не тільки на щурів або мишей, але і комах. Є годинник, таймер пуску та відключення. З його допомогою можна налаштовувати не тільки час, а й дні тижня, коли включатиметься відлякувач.

Зовні пристрій є компактною чорною коробкою, що віддалено нагадує радіоприймач, але без антени. Для регулювання використовується кнопкове керування, є світлові індикатори, які дозволяють контролювати режим роботи. У комплект входить прилад, блок живлення та інструкція.

Riddex Plus

Riddex Plus фото

Це найкращий відлякувач з електромагнітних. Він являє собою невеликий акуратний прилад розміром із зарядний пристрій для пальчикових акумуляторів. Його достатньо включити в розетку та встановити робочий режим. Відразу по всьому електроланцюзі будинку або квартири (до лічильника) почнуть розсилатися електромагнітні імпульси. В результаті гризуни відчуватимуть дискомфорт і залишать ваше житло чи побутове приміщення.

Комплектація пристрою: сам прилад та інструкція. Через свою архітектуру він не може працювати автономно, оскільки випромінювачем служить діюча проводка. Незважаючи на свою високу ефективність та здатність захистити від щурів до 200 квадратних метрів. При цьому працювати він здатний за температури від -30 до + 45 градусів Цельсія та відносної вологості до 90%.

Його не варто застосовувати в приміщеннях, де живуть домашні вихованці з загону гризунів – вони теж сприйнятливі до робочої частоти електромагнітних імпульсів. Прилад можна залишити підключеним і після того, як миші залишать будинок – він буде захисним засобом від їхньої повторної появи.

ЕкоСнайпер AR-130

ЕкоСнайпер AR-130 фото

Це комбінований відлякувач від гризунів, який надійно захистить до 100 кв метрів приміщень. Він поєднує в собі обидва принципи роботи, відрізняється помірною вартістю, приємним дизайном та простотою в управлінні.

За допомогою зрозумілих кнопок управління можна регулювати його роботу і налаштувати відлякувати гризунів і навіть комах, наприклад він допоможе позбутися тарганів. При цьому на домашніх тварин, крім хом’ячків, морських свинок та подібних до них, він не діє.

Для використання достатньо включити пристрій у мережу, натиснути кнопку з потрібним режимом. Після того, як засвітиться відповідний індикатор, залишається чекати на ефект.

Нижче ми склали для вас порівняльну таблицю цих пристроїв.

НайменуванняПлоща дії (квадратних метрів)ПлюсиМінус
1Град А-1000 ПРО+До 1000– Велика площа;

– може працювати від акумулятора;

– функціонує при температурі від -35 до 75 градусів Цельсія;

– Можливість точного налаштування;

– Можна налаштовувати таймінг роботи до днів тижня.

– ультразвук не проходить крізь стіни, коробки з вантажем, меблі та перегородки з пористого матеріалу;

– Досить висока ціна.

2Riddex PlusДо 200– Висока ефективність;

– Простота використання;

– акуратний зовнішній вигляд;

– Низька ціна.

– працює тільки за наявності електромережі та добре розгалуженої проводки.
3ЕкоСнайпер AR-130До 100– Поєднання двох режимів роботи;

– висока ефективність;

– Простота використання;

– Акуратний зовнішній вигляд.

– для максимального ефекту потрібна електромережа;

– невелика площа впливу

Але важливо не тільки підібрати правильну модель, але й придбати її у надійного постачальника.

Ви можете скористатися численними інтернет-магазинами, які працюють з доставкою додому. Найпопулярніший у споживачів – це онлайн-гіпермаркет “Розетка”. Тут можна швидко знайти відповідну модель та замовити її з доставкою до Дніпра.

Якщо ж ви волієте спочатку уважно вивчити різні моделі, порівняти їх, спробувати самостійно їх включити, то варто розглянути оффлайн-магазини:

  • Мережа «Епіцентр» пропонує вибір моделей за класом та площею впливу. Тут завжди покупка оформляється з чеком та гарантією;
  • Садівничі магазини. Їх досить багато, рекомендувати конкретно складно. Важливо перед покупкою поцікавитися гарантією та можливістю заміни чи повернення несправного обладнання. Не забувайте попросити товарний чек.

Ви можете купити як ультразвукові, так і електромагнітні відлякувачі або комбіновані прилади.

Чи завжди потрібно відлякувати гризунів чи краще послуги дератизації?

відлякувати гризунів або краще послуги дератизації

Іноді звичайних побутових приладів може виявитися недостатньо або вони просто не можуть бути використані. Наприклад, в коморах з великою кількістю мішків і без проведення в приміщенні не вийде використовувати ні електромагнітний, ні ультразвуковий відлякувач від гризунів. В цьому випадку допоможуть лише послуги дератизації. Це комплекс заходів, спрямованих на знищення мишей і щурів. Проходить вона завжди у кілька етапів:

  1. Обстеження приміщень та територій. Фахівці не лише встановлюють сам факт присутності шкідників, а й визначають їхню кількість, вид, місця розселення та маршрути.
  2. Визначення виду та способу дератизації. Це може бути фізичний (за допомогою пристроїв вилову), хімічний (за допомогою отрутохімікатів) або біологічний метод (з використанням хвороботворних патогенів або природних ворогів, наприклад, котів). Вибір робиться виходячи з типу об’єкта, що обробляється. Так, у дитсадках можуть використовуватися лише фізичні методи боротьби, а на складах із папером та картоном більше придатний хімічний.
  3. Виконується сам процес дератизації за протоколом проведення.
  4. Завершальний етап. Його порядок проведення залежить від обраного методу. Це може бути демонтаж пасток, пошук, збирання та утилізація трупів, вилов котів або хижих птахів.

Після цього іноді виконується повторна, профілактична дератизація, яка дозволить усунути залишки популяції. Дуже часто після виведення гризунів фахівці можуть порекомендувати встановити електромагнітні або ультразвукові відлякувачі щурів і мишей вже як профілактичний метод. Крім цього, потрібно закрити можливі шляхи попадання шкідників на об’єкт: законопатити дірки, особливо в місцях входження комунікацій.